Scholen & Organisaties

Naar het overzicht

GO! Basisschool Erasmus

Op onze school wordt sterk ingezet op onderwijs op maat voor elke leerling. Onze school heeft een breed gedragen zorgtraditie waarbij we steeds zoeken naar de best passende differentiatie voor elke individuele leerling.

Wat doen jullie op het gebied van cognitieve begaafdheid?

Er wordt op verschillende niveau's gewerkt:
Wij bieden differentiatie in de klas via gecompacte curricula voor de cognitief sterk functionerende leerlingen. Hierbij wordt de instructie verkort of op een andere manier geboden, wordt er geschrapt in de hoeveelheid oefenstof en kan een leerling vlugger zelfstandig aan het werk. Hierdoor wordt tijd gemaakt voor verrijking: in de klas gaat men vooral verdiepend aan de slag.
In de kangoeroeklas kunnen leerlingen die verdere uitdaging nodig hebben, terecht voor de verbredende verrijking. 
In de 1e graad wordt 1 voormiddag voorzien in de kangoeroeklas, in de 2e graad anderhalve voormiddag, en in de 3e graad 2 voormiddagen. Deze kangoeroeklas wordt vorm gegeven en begeleid door iemand met expertise en ervaring in het domein van cognitieve begaafdheid.
We werken als leerkrachtenteam, zorgteam en ouders voor een passende context voor deze kinderen.
 

Type School
Type school Kleuteronderwijs, Lager Onderwijs
Koepel school GO! onderwijs van de Vlaamse Gemeenschap
Website http://www.bserasmus.be/
Twitter
LinkedIn
Facebook
Plaats Deinze
Adres Volhardingslaan 5
Postcode 9800
Toegevoegd door Tine Vandenbogaerde

Onlangs toegevoegd door medewerkers van GO! Basisschool Erasmus